Változások az e-matrica és az e-útdíj-rendszerben 2025. június 8-tól

A rendeletmódosítások nyomán bővülnek a díjköteles szakaszok, az M44-es és az M85-ös autóút is érintett.

Új szakaszokkal bővül a hazai díjköteles úthálózat 2025. június 8-tól mind a személygépjárművek által használt e-matrica-, mind pedig a 3,5 tonna megengedett legnagyobb össztömeg feletti járművek által használt e-útdíj-rendszerben.

E-matrica-rendszert érintő változások

Az említett időponttól az időalapú használati díjas e-matrica-rendszerben fizetőssé válik az M44-es autóút az M44/Kecskemét-észak és Lakitelek/Tiszakécske csomópontok között is, így az M44-es gyorsforgalmi út teljes egészében - az M44/Kecskemét-észak csomóponttól a Békéscsaba–Gyula / Debrecen–Szeged csomópontig - díjköteles lesz.

Továbbá az M85-ös autóút is fizetőssé válik a Sopron-észak csomópont helyett az országhatárig a Győr-nyugat csomóponttól.

Az e-matrica díjköteles útszakaszokat meghatározó 45/2020. (XI. 28.) ITM rendelet 2025. június 8-tól hatályos változata itt elérhető.

E-útdíjas változások

A megtett úttal arányosan fizetendő elektronikus útdíjrendszerben 2025. június 8-tól az M44-es és az M85-ös autóút is teljes hosszában díjköteles lesz a 3,5 tonna feletti tehergépjárművek, autóbuszok és lakóautók számára, továbbá az 53-as és a 103-as főutat érintően is vannak új díjas szakaszok. Egyebekben az e-útdíj-rendszert érintően csak szakaszmódosítások történtek.

Az útdíjköteles útszakaszokat meghatározó 25/2013. (V. 31.) NFM rendelet 2025. június 8-tól hatályos változata itt elérhető.